https://www.radimsalsa.cz/

Jsem fotograf z Prahy, který se zaměřuje převážně na fotografování krajiny a domovské Prahy.

S fotografováním jsem začal v roce 2017, kdy jsem si zakoupil první (velký fotoaparát). Přes spousty pokusů a omylů, jak při samotném focení, tak při následném upravování jsem se propracoval na současnou úroveň, kterou se snažím každou další fotografií posouvat dál. V současné době se zabývám převážně panoramatickou fotografií a také Fine Art černobílou fotografií.

PANORAMATICKÁ FOTORAFIE mě baví hlavně v tom, že výsledná fotografie zobrazuje divákovi komplexní pohled na danou scénu a tím umocňuje celkovou atmosféru fotografie. Panoramatická fotografie je pro mě i zároveň velká výzva, jelikož najít vhodnou kompozici není vždy jednoduché a i při samotném fotografováním je potřeba znát určité techniky, které vedou k finální fotografii.

FINE ART ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE je naprosto odlišná disciplína, než panoramatická fotografie. Ve Fine Art fotografii mě hlavně baví fotit minimalistické fotky, kde atmosféru umocňuji silnými ND fitry, kterými prodlužuji expoziční časy. Ta neskutečná jednoduchost a čistota takovým fotografií mě naprosto fascinuje.

​ˇAť fotím jakékoliv fotografie, tak se vždy snažím zachytit zajímavá známá i méně známá místa trochu jinak, než je běžní návštěvníci vidí. Při tomto úsilí kladu důraz na netradiční kompozici. Dále se snažím tyto místa navštěvovat v různých ročních období a v různých povětrnostních podmínkách, abych vnesl do fotografie co nejvíce atmosféry a netradiční pohled.

​V současnosti fotografuji na fotoaparát CANON EOS 6D MARK II, na který nasazuji objektivy CANON EF 16-35mm f/4 L USM,  CANON EF 70-200mm f/4,0 L USM a CANON EF 50mm f1,8 STM.


OCENĚNÍ

2023 - MONOVISIONS PHOTOGRAPHY AWARDS/LONDON - Winner/Vítěz - Zlatá medaile

Kategorie - Architektura - série fotografií Karlův Most (Větrná Praha, Do tajemna, Karlův Most, U mostu, Zimní Praha, Zimní kontrasty)

2023 - 9th FINE ART PHOTOGRAPHY AWARDS/LONDON - 2x Panorama Landscape nominee (závěrečný výběr) 

Kategorie - Krajina - jednotlivé panoramatické fotografie (Passo Giau, Cinque Torri)

2022 - MONOCHROME PHOTOGRAPHY AWARDS 2022 - Honorable Mention/Čestné uznání

Kategorie - Architektura - jednotlivé fotografie (Do tajemna, Karlův most, Větrná Praha)

2022 - TIFA TOKYO INTERNATIONAL PHOTO AWARDS 2022 - Honorable Mention/Čestné uznání

Kategorie - Architektura/mosty - série fotografií Karlův Most (Do tajemna, Karlův Most, Lávka, Větrná Praha, U mostu)

RADIM ŠALŠA FOTOGRAF KRAJINY https://www.radimsalsa.cz/